لوگو طرح جهش هوشمندسازی

ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌کند:

رویداد معرفی برگزیدگان طرح جهش هوشمندسازی

پیرو فراخوان طرح جهش هوشمندسازی در خرداد سال جاری، این رویداد برای داوری نهایی طرح‌هایی که مرحله اولیه ارزیابی را با موفقیت پشت‌سر گذاشته‌اند، برگزار خواهد شد. علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام و حضور در این رویداد از طریق پلتفرم نوآوری باز هوشمندسازی فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند. لازم به ذکر است که:

. برای حضور در رویداد ثبت‌نام الزامی می‌باشد

آخرین اخبار رویداد

اتمام مهلت ثبت‌نام

زمان رویداد: یکم بهمن ماه ۱۴۰۱

ساعت: ۹ الی ۱۵

محل برگزاری رویداد: تهران، میدان پونک، خیابان امام حسن(ع)، میدان صبحدل، کوچه باغستان، کوچه شب بو، کارخانه نوآوری امیدینو

مهلت ثبت‌نام حضور در رویداد به پایان رسیده است

رویداد معرفی برگزیدگان طرح جهش هوشمندسازی

پیرو فراخوان طرح جهش هوشمندسازی ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خرداد ماه سال جاری، برگزیدگان این طرح روز شنبه 17 دی طی رویدادی با همین عنوان معرفی خواهند شد.

 ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای یکی از رسالت‌های خود به منظور توسعه فناوری‌های نوظهور و کاربردی در حوزه‌های مرتبط با هوشمندسازی طرحی با عنوان جهش هوشمندسازی را  طرح ریزی کرده است. این طرح حمایتی درتلاش است تا عناصر مختلف پیشران برای توسعه زیست بوم هوش مصنوعی و هوشمندسازی در کشور را هدف قرار داده و بتواند به صورت اهرمی منجر به شتاب گرفتن فعالیت‌های عناصر این زیست بوم گردد. این طرح بر اساس اولویت‌های فناورانه و مسئله محور ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی ارائه شده است.

اولویت‌های مسئله محور طرح جهش هوشمندسازی شامل 

سلامت دیجیتال، امنیت دیجیتال، هوشمندسازی صنعتی و انقلاب صنتعتی 4، فینتک، هوشمندسازی انرژی، کشاورزی هوشمند بوده است و طرح‌های دریافتی باید حداقل یکی از فناوری‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، زنجیره بلوکی، واقعیت افزوده/مجازی و رباتیک را توسعه محصول خود استفاده کنند.

طبق آیین نامه تدوین شده طرح جهش هوشمندسازی شرکت‌های کوچک-متوسط برگزیده در این طرح با همکاری صندوق پژوهش و فناوری اقتصاد دیجیتال 

پژوهش و فناوری اقتصاد دیجیتال تا سقف 10 میلیارد ریال و شرکت‌های نوپا تا سقف 4 میلیارد ریال تسهیلات با تنفس و قابل تبدیل به بلاعوض (در صورت دستیابی به شاخص‌های عملکردی تعریف شده) برای توسعه محصول و یا توسعه بازار و دریافت خواهند کرد. 

همچنین در رویداد معرفی برگزیدگان 3 طرح برتر از طرف کارخانه هوشمندسازی و نوآوری امیدینو جوایزی را دریافت خواهند کرد. 

مراکز نوآوری و شتابدهنده‌ها نیز از دیگر اهداف حمایتی این طرح هستند.  در این بخش استارتاپ‌های فناورانه تایید شده در مراکز نوآوری و یا شتابدهی تا سقف 1 میلیارد ریال و (حداکثر برای 4 استارتاپ مستقر در یک شتابدهنده یا مرکز نوآوری) معرفی شده به عنوان تسهیلات سرمایه بذری دریافت خواهند کرد که در صورت دستیابی به شاخص‌های عملکردی مورد نظر این تسهیلات نیز قابل تبدیل به بلاعوض خواهد بود. در این بخش نیز بیش از 90 طرح استارتاپی ارسال شده است.