لوگو طرح جهش هوشمندسازی

طرح جهش هوشمندسازی

۱. ثبت‌نام

برای شروع فرآیند، ابتدا نماینده مجموعه باید از طریق دکمه «ورود/ثبت‌نام» واقع در منوی اصلی وبسایت اقدام به ثبت‌نام نماید.

۲. تکمیل پروفایل

در این مرحله باید وارد ناحیه کاربری خود شده و فرم پروفایل مجموعه را تکمیل کنید. این فرم شامل: اطلاعات حقوقی شرکت، اطلاعات مدیرعامل، راه‌های تماس، سهام‌داران، پرسنل بیمه شده، و شتابدهنده و مراکز نوآوری است.

۳. تکمیل فرم شتابدهنده

شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری با تکمیل کردن فرم خود و بارگزاری آن در در صفحه فراخوان، قادر به حضور در این فراخوان خواهند بود. برای دریافت‌ فرم می‌توانید به صفحه فراخوان مراجعه کنید.

۴. شرکت در فراخوان‌ها

پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، از طریق صفحه هر فراخوان، می‌توانید در یک یا چند مورد از فراخوان‌هایی که در طرح جهش هوشمندسازی برگزار می‌شوند، شرکت کنید.

فراخوان‌های طرح جهش هوشمندسازی به تفکیک حوزه کاربردی

هدف طرح

ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای یکی از رسالت‌های خود به منظور توسعه فناوری‌های نوظهور و کاربردی در حوزه‌های مرتبط با هوشمندسازی طرحی با عنوان جهش هوشمندسازی را طرح ریزی کرده است. این طرح حمایتی درتلاش است تا عناصر مختلف پیشران برای توسعه زیست بوم هوش مصنوعی و هوشمندسازی در کشور را هدف قرار داده و بتواند به صورت اهرمی منجر به شتاب گرفتن فعالیت‌های عناصر این زیست بوم گردد. این طرح بر اساس اولویت‌های فناورانه و مسئله محور ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی ارائه شده است.

تصویر۱: اولویت‌های فناورانه ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی

مخاطبین طرح

مخاطبین طرح جهش هوشمندسازی شامل تقویت عناصر اصلی اکوسیستم به شرح زیر تعریف شده است:

1- شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری

2- شرکت‌های نوپا و یا کوچک – متوسط

لازم به ذکر است تمامی حمایت های این طرح مشروط به استفاده از حداقل یکی از فناوری‌های اولویت دار در راستای یکی از مسائل اولویت دار ستاد طبق آیین‌نامه طرح خواهد بود.

هوش مصنوعی

اینترنت اشیاء

رباتیک

واقعیت افزوده/مجازی

بلاکچین